KLASA B/C - PROFIL PRAWNY


Przedmioty rozszerzone:

Profil prawny stworzyliśmy z myślą o wszystkich, którzy planują studia na kierunkach takich jak prawo, administracja, dziennikarstwo, filologia, pedagogika, socjologia, politologia, filozofia, kulturoznawstwo czy europeistyka. 

Wiodącym przedmiotem w klasie humanistycznej jest język polski, prowadzony przez doświadczonych i pełnych pasji nauczycieli. Drugim rozszerzanym przedmiotem jest język angielski. Zwiększona liczba godzin tego przedmiotu już od pierwszej klasy w połączeniu w dodatkowymi konsultacjami w klasie maturalnej dają gwarancję dobrego wyniku na egzaminie maturalnym. Wybierając klasę humanistyczną w Sopockiej Jedynce rozszerzasz także historię. Tym samym zyskujesz szansę na udział w wielu wyjściach edukacyjnych, dających szansę na "dotknięcie" przeszłości.  

Co ciekawego dzieje się na profilu?

W ramach nauki poza murami szkoły organizowane są zajęcia archiwalne w Insytucie Pamięci Narodowej, warsztaty w Europejskim Centrum Solidarności, wizyty w muzeach i instytucjach kultury. 

Grupy prawne współpracują z Pomorską Izbą Adwokacką - dzięki temu nasi uczniowie mają możliwość udziału w warsztatach prowadzonych przez praktyków. Zajęcia z zakresu prawa karnego prowadzi adwokat doktor Łukasz Kodłubański, a z prawa cywilnego adwokat Marcin Derlacz.  

Obowiązkowym punktem programu jest wizyta w Muzeum Kryminalistyki na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Ponadto, w ramach dni otwartych Sądu Okręgowego w Gdańsku zasiadamy na widowni w czasie rozpraw. Warsztaty prawne to również edukacja obywatelska, czyli okazja by wspólnie szukać odpowiedzi na ważne pytania dotyczące sfery publicznej i społecznej. 

Przedmioty uwzględniane podczas rekrutacji:

➡ język polski
➡ matematyka
➡ język angielski
➡ historia


W ramach profilu:

 

 

 

 

 

I WIELE WIĘCEJ...

współpraca:

I Liceum Ogólnokształcące
z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego
im. Marii Skłodowskiej-Curie

ul. Książąt Pomorskich 16-18
81-749 Sopot

tel/fax: 58 551 14 93
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2019 I Liceum Ogólnokształcące w Sopocie, wszelkie prawa zastrzeżone
by zu