KLASA E - PROFIL ARCHITEKTONICZNY

Przedmioty rozszerzone:

Klasy architektoniczne są wyjątkowym profilem Sopockiej Jedynki. Nasze klasy E tworzą artyści marzący o studiach na kierunkach takich jak architektura, wzornictwo, projektowanie wnętrz, grafika zarówno na Politechnice jak i Akademii Sztuk Pięknych.

Możliwość rozwijania swoich umiejętności artystycznym z kształceniem w wybranym kierunku można realizować w ramach dwóch ścieżek, wybierając rozszerzenie z języka polskiego lub matematyki. Wszyscy uczniowie tej klasy realizują rozszerzony program nauczania historii sztuki, a co najistotniejsze – przez cały czas nauki w Sopockiej Jedynce mają zajęcia z rysunku studyjnego w szkolnej pracowni architektonicznej w wymiarze 4 godzin tygodniowo.

Co ciekawego dzieje się na profilu?

Plan zajęć klas architektonicznych ułożony jest w taki sposób, aby jak najlepiej wykorzystać drzemiący w uczniach tej klasy potencjał naukowy, ale i artystyczny. Autorski program rysunku studyjnego daje szansę rozwoju wszystkim uczniom niezależnie od stopnia zaawansowania umiejętności oraz preferowanej techniki. Pod kierunkiem naszych doświadczonych i pełnych pasji nauczycieli - niezastąpionej Moniki Szczukiewicz oraz Wojciecha Strzeleckiego - potencjał każdego przyszłego architekta, projektanta czy grafika jest rozwijany i odpowiednio ukierunkowywany.

Swoje talenty, uczniowie wykorzystują także na innych przedmiotach. W ramach lekcji języka polskiego tworzą projekty z wykorzystaniem różnorodnych technik. W samodzielnie wybranej formie przedstawiają zagadnienia związane z lekturami i omawianymi epokami literackimi. Tworzą interaktywne mapy, projektują stroje, budynki, tworzą szkice, rzeźby, a czasem nawet haftują poduszki.

Klasa E to także najbardziej wycieczkowa klasa w szkole 😊

W ramach współpracy z wydziałem architektury Politechniki Gdańskiej Uczniowie klas architektonicznych regularnie odwiedzają Wydział, aby doskonalić swoje umiejętności w uczelnianej pracowni. Wychodzą także do Pracowni Momarte, chodzą na wystawy, rozwijając swoją wrażliwość na piękno oraz nieustannie poszerzając wiedzę w zakresie historii sztuki.

Uczestniczymy także w filmowym projekcie Kina Żak Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, w ramach którego bierzemy udział w prelekcjach, a następnie oglądamy i dyskutujemy o filmach.

współpraca: