KLASA A - PROFIL POLITECHNICZNY


Przedmioty rozszerzone:

W profilu politechnicznym wiodącym przedmiotem jest matematyka realizowana na poziomie rozszerzonym. Jej uzupełnieniem są język angielski i informatyka realizowane na poziomie rozszerzonym. Taki zestaw przedmiotów gwarantuje dobre przygotowanie do egzaminu maturalnego oraz studiów na kierunkach ścisłych i technicznych. 😊 

Co ciekawego dzieje się na profilu?

Duża liczba godzin matematyki umożliwia bardzo dobre przygotowanie do egzaminu maturalnego. Dodatkowo w klasie czwartej odbywają się dodatkowe zajęcia maturalne dla wszystkich chętnych. Dzięki temu Sopocka Jedynka może pochwalić się wysokimi wynikami.

Nasi uczniowie mogą rozwij talenty matematyczne, biorąc udział w konkursach, między innymi: Wygraj Indeks organizowanym przez Politechnikę Gdańską, Sprinter oraz Miejskim Konkursie Matematycznym oraz przygotowując wystąpienia na organizowanej w naszej szkole Konferencji Uczniowskiej Jedyna taka... Matematyka.

Organizujemy także mecze matematyczne. Dzięki nim w czasie wspólnej zabawy sprawdzamy naszą wiedzę oraz umiejętności: strategiczne i pracy w grupie.

Jesteśmy jedną z nielicznych szkół w Trójmieście, która może pochwalić się posiadaniem własnego stałego pokoju zagadek Escape room Tajne Laboratorium Szalonego Naukowca, w którym rozwijamy umiejętności: logicznego myślenia, planowania strategii, pracy w grupie  i działania pod presją czasu. Nasz pokój zagadek jest największą atrakcją corocznego szkolnego święta matematyki obchodzonego w marcu przy okazji Międzynarodowego Dnia Liczby PI. 

W ramach współpracy z fundacją Inspirujące Przykłady mamy szansę poznać od środka pracę w największych korporacjach a także w małych rodzinnych firmach związanych z profilem klasy oraz wziąc udział w szkoleniach branżowych, dzięki czemu możemy w praktyce poznać realia potencjalnej przyszłej pracy i oczekiwania pracodawców. 

 

Przedmioty uwzględniane podczas rekrutacji:

➡ język polski
➡ matematyka
➡ język angielski
➡ informatyka


W ramach profilu:

 

 

 

 

 

współpraca:

I WIELE WIĘCEJ...

I Liceum Ogólnokształcące
z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego
im. Marii Skłodowskiej-Curie

ul. Książąt Pomorskich 16-18
81-749 Sopot

tel/fax: 58 551 14 93
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2019 I Liceum Ogólnokształcące w Sopocie, wszelkie prawa zastrzeżone
by zu