politechniczno-ekonomiczna

Klasa A nazywana jest w naszej szkole klasą politechniczną, ekonomiczną lub biznesową. Wynika to z możliwości samodzielnego “skomponowania” swojego profilu.

Podstawą tego profilu jest matematyka realizowana na poziomie rozszerzonym.

Duża liczba godzin matematyki umożliwia bardzo dobre przygotowanie do egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym. Dodatkowo w klasie maturalnej odbywają się dodatkowe konsultacje maturalne dla wszystkich chętnych.

Co ciekawego dzieje się na profilu?

Nasi uczniowie mogą rozwijać talenty matematyczne, biorąc udziału w różnego rodzaju konkursach. W ostatnich latach możemy pochwalić się sukcesami między innymi w Miejskim Konkursie Matematycznym oraz Konkursie Wygraj Indeks organizowanym przez Politechnikę Gdańską.

Co roku uczniowie Sopockiej Jedynki biorą również udział w Olimpiadzie z języka angielskiego organizowaną przez Wyższą Szkołę Języków Obcych oraz innych konkursach językowych.

Wszyscy chętni mogą nauczyć się podstaw programowania i robotyki na warsztatach realizowanych w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. A jeśli informatyka to przedmiot, który najbardziej cię interesuje i szczególnie jej tajniki chcesz zgłębić, to zachęcamy do wyboru informatyki na poziomie rozszerzonym.

W ramach współpracy w Wydziałem Ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego nasi uczniowie biorą udział także w warsztatach ekonomicznych. Ponadto, uczestniczymy w warsztatach fizycznych realizowanych w Laboratorium Politechniki Gdańskiej.

Zainteresowani uczniowie klasy politechnicznej mogą także uczestniczyć w cotygodniowych warsztatach fizycznych w ramach projektu Zdolni z Pomorza.

Posłuchaj o profilu:

Przedmioty uwzględniane podczas rekrutacji:

➡ język polski
➡ matematyka