W naszej szkole prowadzone są dwa koła informatyczne we współpracy z Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Jedno z nich prowadzi informatyk - pan Marcin Putra, drugie - polonistka, Agnieszka Kopacz. Zajęcia obejmują wszystkich chętnych uczniów, choć zdecydowana większość chodzi do klas matematycznych.

W ramach projektu grantowego nasi nauczyciele odbyli ponad 280 godzin szkoleń z zakresu programowania, projektowania aplikacji oraz robotyki. Zajęcia odbywały się we współpracy z Politechniką Gdańską. Oboje nauczyciele odbyli szkolenia na egzaminatorów ECDL oraz otrzymali wsparcie w postaci robotów, które można wykorzystywać nie tylko podczas informatyki, ale również nauki innych przedmiotów (np. języka polskiego). 

Zajęcia projektowe to nie tylko nauka programowania, jednak przede wszystkim trening logicznego myślenia, współpracy oraz kreatywności. Uczniowie w przyjaznej atmosferze poznają tajniki informatyki, która jest jednym z najbardziej obleganych kierunków na uczelniach wyższych.

I Liceum Ogólnokształcące
z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego
im. Marii Skłodowskiej-Curie

ul. Książąt Pomorskich 16-18
81-749 Sopot

tel/fax: 58 551 14 93
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2019 I Liceum Ogólnokształcące w Sopocie, wszelkie prawa zastrzeżone
by zu