KLASA B/C - PROFIL MEDYCZNY


Przedmioty rozszerzone:

Przedmioty tak jak biologia i chemia są bardzo wymagające, dlatego przeznaczamy na nie więcej godzin w czteroletnim cyklu kształcenia. Ponadto, zapewniamy ich realizację są na wysokim poziomie, dającym szansę na dobre wyniki na maturze i rozpoczęcie wymarzonych studiów. Nauczyciele biologii i chemii w klasach C to doświadczeni pedagodzy, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą oraz zachęcają do nauki przedmiotu poprzez działania praktyczne i różnorodne doświadczenia.

Co ciekawego dzieje się na profilu?

Integralną częścią nauki biologii i chemii w naszej szkole jest uczestnictwo uczniów w zajęciach organizowanych we współpracy z Uniwersytetem Gdańskim. Często odwiedzamy Wydziały Biologii oraz Chemii. Co roku jeździmy na warsztaty do Stacji Morskiej w Helu. Odwiedzamy także gdański ogród zoologiczny.

Posiadamy nie tylko bogato wyposażone sale: biologiczną i chemiczną, ale również pracownię mikroskopii optycznej.

Uzupełnieniem bogatej oferty są wykłady i warsztaty organizowane w auli Sopockiej Jedynki. Dzięki takim różnorodnym zajęciom mamy szansę poszerzyć wiedzę, a także porozmawiać z pracownikami trójmiejskich ośrodków naukowych.

Przedmioty uwzględniane podczas rekrutacji:

➡ język polski
➡ matematyka
➡ język angielski
➡ biologia

W ramach profilu:

I WIELE WIĘCEJ...

współpraca:

I Liceum Ogólnokształcące
z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego
im. Marii Skłodowskiej-Curie

ul. Książąt Pomorskich 16-18
81-749 Sopot

tel/fax: 58 551 14 93
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2019 I Liceum Ogólnokształcące w Sopocie, wszelkie prawa zastrzeżone
by zu