medyczno-psychologiczna

Klasa C to klasa biologiczna stworzona z myślą o uczniach zainteresowanych naukami medycznymi, przyrodniczymi, ochroną środowiska oraz psychologią, czyli otaczającym nas światem i zachodzącymi w nim procesami.

W ramach tego profilu do wyboru są dwie ścieżki: medyczna – z rozszerzonymi programami nauczania biologii i chemii – oraz ścieżka psychologiczna – z rozszerzoną biologią i językiem polskim.

Co ciekawego dzieje się na profilu?

Przedmioty tak jak biologia czy chemia są bardzo wymagające, dlatego przeznaczamy na nie więcej godzin w czteroletnim cyklu kształcenia. Ponadto, zapewniamy ich realizację są na wysokim poziomie, dającym szansę na dobre wyniki na maturze i rozpoczęcie wymarzonych studiów. Nauczyciele biologii, chemii oraz języka polskiego w klasach C to doświadczeni pedagodzy, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą oraz zachęcają do nauki przedmiotu poprzez działania praktyczne i różnorodne doświadczenia.

warsztaty chemiczne

Integralną częścią nauki biologii i chemii w naszej szkole jest uczestnictwo uczniów w zajęciach organizowanych we współpracy z Uniwersytetem Gdańskim. Często odwiedzamy Wydziały Biologii oraz Chemii.

Bierzemy udział w warsztatach i wykładach, które odbywają się nie tylko na uczelni, ale także w budynku naszej szkoły. Pozwalają one poszerzyć wiedzę z przedmiotu, a także stwarzają szansę do rozmowy z pracownikami trójmiejskich ośrodków naukowych.
Oprócz wykładów, warsztatów, sympozjów naukowych czy wycieczki do Muzeum Farmacji w Krakowie, bierzemy udział w wykładach otwartych Wydziału Psychologii SWPSu. Ponadto, grupa realizująca program nauczania języka polskiego na poziomie rozszerzonym w ramach innowacji pedagogicznej interpretować będzie teksty kultury z wykorzystywaniem wiedzy psychologicznej.

Posłuchaj o profilu:

Przedmioty uwzględniane podczas rekrutacji:

➡ język polski
➡ matematyka