medyczno-psychologiczna


Przedmioty rozszerzone:

Co ciekawego dzieje się na profilu?

Przedmioty tak jak biologia czy chemia są bardzo wymagające, dlatego przeznaczamy na nie więcej godzin w czteroletnim cyklu kształcenia. Ponadto, zapewniamy ich realizację są na wysokim poziomie, dającym szansę na dobre wyniki na maturze i rozpoczęcie wymarzonych studiów. Nauczyciele biologii, chemii oraz języka polskiego w klasach C to doświadczeni pedagodzy, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą oraz zachęcają do nauki przedmiotu poprzez działania praktyczne i różnorodne doświadczenia.

warsztaty chemiczne

Integralną częścią nauki biologii i chemii w naszej szkole jest uczestnictwo uczniów w zajęciach organizowanych we współpracy z Uniwersytetem Gdańskim. Często odwiedzamy Wydziały Biologii oraz Chemii.

Bierzemy udział w warsztatach i wykładach, które odbywają się nie tylko na uczelni, ale także w budynku naszej szkoły. Pozwalają one poszerzyć wiedzę z przedmiotu, a także stwarzają szansę do rozmowy z pracownikami trójmiejskich ośrodków naukowych.
Oprócz wykładów, warsztatów, sympozjów naukowych czy wycieczki do Muzeum Farmacji w Krakowie, bierzemy udział w wykładach otwartych Wydziału Psychologii SWPSu. Ponadto, grupa realizująca program nauczania języka polskiego na poziomie rozszerzonym w ramach innowacji pedagogicznej interpretować będzie teksty kultury z wykorzystywaniem wiedzy psychologicznej.

Posłuchaj o profilu:

Przedmioty uwzględniane podczas rekrutacji:

➡ język polski
➡ matematyka
➡ język angielski
➡ biologia

W ramach profilu:

współpraca:

I Liceum Ogólnokształcące
z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego
im. Marii Skłodowskiej-Curie

ul. Książąt Pomorskich 16-18
81-749 Sopot

tel/fax: 58 551 14 93
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2019 I Liceum Ogólnokształcące w Sopocie, wszelkie prawa zastrzeżone
by zu