Polonistyczna Pracownia Lego to projekt rozpoczęty w ramach konkursu Projektanci Edukacji (edycja 2019/2020). Uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Sopocie oraz absolwenci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pruszczu Gdańskim mieli za zadanie zbudować z klocków swoją interpretację danego pojęcia polonistycznego lub scenę literacką oraz opisać ją w określonej formatce. Zebrane prace służyły powtórzeniu najważniejszych terminów i lektur do egzaminów końcowych.

Projekt był realizowany:

• w okresie styczeń-luty 2020 w szkole – uczniowie LO tworzyli budowle będące podstawą projektu
  • w czasie pandemii – zdalnie (opis uczniów) oraz stacjonarnie (p. Agnieszka Kopacz w szkole składała dodatkowe budowle, a uczniowie w domach tworzyli je albo z własnych klocków lub za pomocą generatora do budowania Lego).

Poniżej zbudowane w ramach projektu budowle. Baza będzie regularnie rozbudowywana!

Podziękowania za udział w tegorocznej edycji projektu należą się uczniom: 2EG, 2eSP, 2aSP, 3BG, absolwentom z klasy 3CAG z I Liceum Ogólnokształcącego w Sopocie oraz absolwentom 8E z Szkoły Podstawowej nr 1 w Pruszczu Gdańskim. Wasza praca była wspaniała... i oczywiście będzie kontynuowana! ;)