Grupy prawne objęła patronatem Pomorska Izba Adwokacka - dzięki tej współpracy nasi uczniowie mają możliwość udziału w warsztatach prowadzonych przez praktyków. Zajęcia z zakresu prawa karnego prowadzi adwokat doktor Łukasz Kodłubański, a z prawa cywilnego adwokat Marcin Derlacz.

Obowiązkowym punktem programu jest wizyta w Muzeum Kryminalistyki na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Ponadto, w ramach dni otwartych Sądu Okręgowego w Gdańsku zasiadamy na widowni w czasie rozpraw. Warsztaty prawne to również edukacja obywatelska, czyli okazja by wspólnie szukać odpowiedzi na ważne pytania dotyczące sfery publicznej i społecznej.

Od lat warsztatami prawnymi opiekuje się w naszej szkole p. Urszula Zblewska. Poniżej zamieszczamy wywiad, w którym uczniowie z profilu prawnego opisują, co dzieje się na zajęciach i czemu zachęcają do wyboru właśnie tej klasy.