"Razem robimy doradztwo"
Czas realizacji rok szkolny 2024/2025
Cele:
- podniesienie jakości doradztwa zawodowego w szkołach
- budowanie silnej współpracy między edukacją a biznesem na rzecz wsparcia
- młodzieży w kształtowaniu ich przyszłości.
Projekt bazuje na Sopockim Modelu Doradztwa Zawodowego i obejmie ucznióworaz uczennice dwóch klas VIII ze szkół podstawowych i dwóch klas III zliceów ogólnokształcących z Sopotu i Gdyni. Udział w pilotażu wezmą: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 z Gdyni, Szkoła Podstawowa nr 9 zSopotu oraz Liceum Ogólnokształcące nr 1 z Sopotu.
Współpraca między szkołami, doradcami zawodowymi oraz firmami, takimijak Trefl S.A. i Dynatrace, ma na celu wypracowanie modelowychrozwiązań, które mogą stać się standardem w przyszłych latach. Projektten jest zgodny z rozporządzeniem Ministra Oświaty z 2019 roku,wprowadzającym doradztwo zawodowe do szkół. Nad przedsięwzięciem czuwa zespół ekspertów, w tym jego inicjatorki:Monika Kucharczyk, Dyrektor Filii Uniwersytetu WSB Merito w Gdyni, Aleksandra Cięglewicz - Wachowiak Dyrektorka CKU Sopot, AnnaDukowska- Powiatowa Konsultantka ds. doradztwa edukacyjno-zawodowego w CentrumKształcenia Ustawicznego w Sopocie, liderka Sopockiej Sieci DoradztwaZawodowego, Katarzyna Abramowicz - Koordynatorka Gdyńskiej SieciDoradztwa Zawodowego z Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej nr 1 wGdyni, oraz doradcy zawodowi z Powiatowego UrzęduPracy w Gdyni.
Honorowy patronat objęły Prezydentka Miasta Sopotu MagdalenaCzarzyńska-Jachim, Prezydentka Miasta Gdyni Aleksandra Kosiorek oraz Kuratorium Oświaty w Gdańsku.
Oficjalna inauguracja projektu odbyła 17 października 2024 r. podczaskonferencji „Erasmus Days 2024 – Doradztwo zawodowe i innowacje wmiędzynarodowej edukacji” na terenie Uniwersytetu WSB Merito Gdynia.