Od 2015 roku w naszej szkole realizowany jest projekt Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej we współpracy z gdańskim kinem "Żak". Koordynatorami spotkań z filmem są p. Maria Grzelak i p. Katarzyna Szubiak. W projekcie brali udział uczniowie klasy gimnazjalnej- dwujęzycznej w latach 2015- 2017,  klasa liceum- architektoniczna w latach 2017- 2021 i obecnie klasa 1e- architektoniczna. Uczniowie skorzystali z udziału w takich panelach jak: kino polskie, analiza dzieła filmowego, wielokulturowość w filmie czy między tekstami.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to projekt umożliwiający młodzieży spotkanie z kinem (zarówno klasyką jak i twórczością współczesną), pogłębienie ich wiedzy na temat sztuki filmowej, rozwijający ich wrażliwość i przygotowujący do samodzielnego i świadomego obcowania z kulturą. Poprzez Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej chcemy zaznajomić i rozkochać młodych widzów w sztuce filmowej, uzupełniając jednocześnie ich edukację.

Nowe Horyzony 4

Nowe Horyzony 2

Nowe Horyzony 1

Nowe Horyzony 3

Nowe Horyzony 5

Nowe Horyzony 6

Nowe Horyzony 7

Nowe Horyzony 8

Zestaw filmów „Obcokrajowcy w Polsce” skupia się na historiach przedstawicieli mniejszości narodowych zamieszkujących w naszym kraju. Wietnamczycy i Ukraińcy od kilkunastu lat funkcjonują w polskiej rzeczywistości społecznej i gospodarczej, asymilując się z między innymi z przyczyn ekonomicznych.

W skład zestawu wchodzą następujące filmy:

„60 kilo niczego” / Polska 2017 / 27’

„Obcy na mojej kanapie” / Polska 2017 / 53’

„Mały palec” / Polska 2014 / 23’

 

Projekt Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej pozwolił klasie 1e spojrzeć na problem
z różnych perspektyw.

Polecamy.

Film 1

Film 2

Film 3

I Liceum Ogólnokształcące
z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego
im. Marii Skłodowskiej-Curie

ul. Książąt Pomorskich 16-18
81-749 Sopot

tel/fax: 58 551 14 93
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2019 I Liceum Ogólnokształcące w Sopocie, wszelkie prawa zastrzeżone
by zu