Klasa e


Projekt – Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w tym miesiącu przybliżył klasie 2e “Siódmą pieczęć” Ingmana Bergmana. Metaforyczna opowieść o rycerzu powracającym z wyprawy krzyżowej. Staje on w szachowym pojedynku ze Śmiercią, w którym stawką jest jego życie. To opowieść nawiązująca do Biblii, średniowiecza, motywów wędrówki, tańca śmierci, pojęć teodycei, epifanii, transcendencji. To doskonały tekst kultury o średniowieczu pytający o sprawy uniwersalne.
Polecamy MATURZYSTOM.

horyzonty


Na rysunku studyjnym klasa 2 artystyczna zaczyna dość ostrożnie zajmować się portretem. Anatomia, proporcje z kompozycją są trudnym wyzwaniem.


Za oknem deszczowo i coraz mniej kolorów w przemijającej jesieni a u nas- (klasie 2e artystycznej) bardzo malarsko. Niepoddajemy się kapryśnej aurze -proponujemy kolor na niepogodę.


Rajd integracyjny – Porzecze

Dnia 10 września odbył się rajd integracyjny klas pierwszych. Pod opieka Wychowawców i instruktorów ośrodka Porzecze- Łowcy Przygód wspólnie spędziliśmy czas. Gry i zabawy pomogły nam w przełamaniu pierwszych lodów. Zajęcia miały charakter rywalizacji, którą wygrała klasa 1 e- architektoniczna.