W ramach cyklu „Poznaj pracę biologa”, realizowanego we współpracy z Uniwersytetem Gdańskim, nie tylko spotykamy się z pracownikami UG i odwiedzamy Wydział Biologii UG, ale także uczestniczymy w wykładach zdalnych.
Tym razem prelekcję poprowadziła mgr Martyna Zalewska, a jej temat brzmiał: „Od chlorofilu do karotenu – jak rośliny grają w kolory”. Oprócz klasycznych informacji o procesie fotosyntezy dowiedzieliśmy się m.in., co wspólnego ma baseball z teorią barwy, dlaczego rośliny są zielone, a nie czarne, oraz na czym polega tajemnica „znikającej” zieleni.
Serdecznie dziękujemy za inspirujące spotkanie i porcję wiedzy podaną w tak ciekawy sposób.
Poznaj Prace Biologa 1
Poznaj Prace Biologa 2
Poznaj Prace Biologa 3
I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Marii Skłodowskiej-Curie
ul. Książąt Pomorskich 16-18 81-749 Sopot
tel/fax: 58 551 14 93 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.